Náš tým

Fotografka Milada založila Ateliér MONA po návratu ze zahraničí v roce 2009. Fotografii studovala na australské univerzitě v Perth, kde posléze působila jako fotografka ve špičkovém portrétním studiu až do svého návratu. Další fotografickou praxi a seznámení s trendy získala během stáží v USA a Španělsku. Stala se členkou Association of Professional Child Photography a současně s fotografováním pro Ateliér MONA vede fotografické kurzy pro Centrum Fotoškoda v Praze.

„Když jsem zakotvila v Praze, postupně přibyly k Ateliéru MONA také mé opravdové děti a já tělem i duší propadla kouzlu rodinné fotografie. Ateliér MONA se zanedlouho rozrostl o MONAbaby, které se soustředí výhradně na nastávající maminky a miminka v prvním roce života. Vzhledem k tomu, jak výjimečnou hodnotu má pro mě portrétní fotografie, a jak individuální přístup a přátelské vztahy s klienty navazujeme, bylo jasno. Od první chvíle jsem věděla, že chci svou tvorbu zpracovávat od stisku spouště až po hotový produkt na stěně, a nezařadit se tak mezi klikající fotografy s digitálními balíčky jak na běžícím pásu, pro které vše začne i skončí v den focení.“

Produkční a fotografka Markéta se k týmu přidala v roce 2014, aby v rozrůstajícím se ateliéru pomohla s tím, co jí jde nejlépe a co vystudovala - sociální antropologii a komunikaci s lidmi. K fotografii ji přivedlo estetické cítění, zájem o módu, bytový design a rodinu. V roce 2016 se stává hlavní fotografkou všech našich digitálních sessions. Setkáte se spolu hned při prvním kontaktu, kdy proberete vše potřebné, aby fotografování proběhlo dle Vašich představ. Na závěr celého procesu to bude opět ona, kdo Vám s úsměvem a u kávy předá dokonale zabalený balíček s Vaší zakázkou.

Baví mě osobně poznat rodiny, které fotografujeme, vybrat s nimi ty nejlepší snímky, podílet se na konečném designu... Naše sesterská spolupráce s Miladou je oboustranně obohacující a přirozená - máme velmi podobné estetické cítění i vztah k lidem a Ateliér MONA nám umožňuje se realizovat každá ve svém oboru a neustále se učit novému od našich klientů i jedna od druhé.”

Grafička a retušérka Marta se přes 20 let věnuje digitálnímu zpracování obrazu a předtiskové přípravě. Praxi s retuší portrétní fotografie získala při práci pro časopisy Cosmopolitan, Harper's Bazar, DolceVita a Esquire, kde upravovala módní fotografie a fotografie na titulní strany.

 „Baví mě hledat a tvořit rovnováhu mezi přirozeností a touhou po dokonalosti.“